Hakkımızda

OpenStack Türkiye

Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de bulut teknolojilerine olan ilgi giderek artmakta ve bu konuda ortaya çıkan ihtiyaçlar yeni çalışma alanları ortaya çıkarmaktadır. Yeni yeni gelişen bu alanlardaki uzmanlık eksikliği bir çok kurum ve kullanıcıyı bu teknolojileri kullanmaktan alıkoymaktadır.

İhtiyaç duyulan bilgi birikimi eksikliğini gidermek ve bölgesel bazda OpenStack kullanıcılarını bir araya getirmek üzere dünya genelinde bir çok ülkede OpenStack kullanıcı grupları oluşturulmuştur. Bu kullanıcı gruplarından birisi olan OpenStack Türkiye, ülkemizde OpenStack kullanımını yaygınlaştırmak, alanın uzmanlarını bir araya getirmek ve ülkemizdeki bulut dönüşümüne ön ayak olmak üzere gönüllülük esası ile buluşmalar düzenleyen, eğitimler veren, etkinlikler organize eden ve danışmanlık hizmetleri veren Türkiye’de OpenStack konusunda uzmanlaşmış bir topluluktur.

OpenStack Foundation, OpenStack uzmanlığını ölçmek ve belgelendirmek adına 2016 yılında uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikasyon programı başlatmıştır. Ekibimizde OpenStack Foundation tarafından 2016 yılında açılan ilk sınavda başarılı olarak sertifikalandırılmış uzmanlar mevcuttur.